Spotkanie rodziców

  • AUTOR: krzysiek
  • 19 czerwca 2017
Spotkanie rodziców

Początkiem czerwca przyjechali do nowicjatu nasi rodzice. Spotkanie trwało tylko trzy dni, ale z jego powodu ożyło całe kolegium. Rozpoczęliśmy krótką modlitwą, po której nastąpiło oficjalne otwarcie. O. Magister przywitał wszystkich, po czym krótko przedstawiliśmy się sobie nawzajem. Następnie Dominik opowiedział o tym jak wygląda życie w nowicjacie, czemu towarzyszyły wybuchy śmiechu. Mogło mieć to coś wspólnego z prezentacją, którą się posługiwał. Oceńcie sami: https://prezi.com/htwkc1v3vwmv/zycie-w-nowicjacie/.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą i śniadaniem. Następnie za zamkniętymi drzwiami odbyła się „wywiadówka”, czyli spotkanie o. Magistra z rodzicami. Jej treść pozostaje tajna i w najbliższym czasie nie należy spodziewać się przecieków. Kolejnym wspólnym punktem było wieczorne ucztowanie przy ognisku. Submaduktor zadbał, aby niczego nie zabrakło: był więc katering zapewniony przez panią Miecię, a poza tym różne napoje i słodycze dostarczone z nowicjackiego „Paradiso”. Każdy świętował na swój sposób: Karol grillował, Bartek grał na gitarze, Janek śpiewał, Dominik opowiadał, Paweł siedział… Ja zaś miałem tę wyjątkową okazję, że akurat w tym dniu obchodziłem urodziny. Z tej okazji współbracia postanowili mnie dwadzieścia razy podrzucić. Było to dosyć nieoczekiwane, ale bardzo sympatyczne… jeżeli ktoś z Waszych bliskich będzie obchodził wkrótce urodziny, to polecam spróbować.

Ostatnim dniem zjazdu była niedziela. Głównym punktem tego dnia była Msza święta, po której zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zakończyło się obiadem. Żegnaliśmy się pospiesznie, bo za trzy godziny wyjeżdżaliśmy do Splitu, ale o tym w następnym odcinku.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top