Święta wrześniowe

  • AUTHOR: krzysiek
  • 3 października 2017
Święta wrześniowe

Wyruszyliśmy z Gdyni we wtorek po obiedzie. Po drodze do Kalisza natknęliśmy się na Lubraniec. Wiedząc, że tam narodził się o. Magister, zatrzymaliśmy się i zrobiliśmy zdjęcie ze znakiem z nazwą miasta.

Centralnym punktem naszej wyprawy było zawierzenie obu prowincji św. Józefowi, które odbyło się w środę. Zapadło nam w pamięć kazanie wygłoszone przez o. Prowincjała Tomasza Ortmanna, w którym padły słowa: „ sprawiedliwość jest ewangelią”.Uroczystość zawierzenia była też okazją, żeby spotkać się ze scholastykami, którzy złożyli śluby miesiąc wcześniej i, podzielić się pierwszymi wrażeniami po zmianach.

Wyjechaliśmy z Kalisza w czwartek rano, a że czwartek jest dniem willowym, to Filip zorganizował nam wycieczkę po Toruniu. Zaczął od najważniejszego i pokazał nam Motoarenę, którą często przed wstąpieniem nawiedzał. Zaraz potem odwiedziliśmy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie pospacerowaliśmy po Starówce i oglądnęliśmy panoramę miejską z wieży katedralnej, po czym ugościli nas jezuici z Torunia. Na zakończenie wycieczki Filip zabrał nas do swojego domu rodzinnego, gdzie czekała na nas prawdziwa uczta przygotowana przez jego mamę i babcię. Nieoczekiwanie był więc to dla nas drugi dzień świąteczny.

1 comment

One thought on “Święta wrześniowe”

  1. W Krakowie dziś wielka uroczystość Świętego Jana Kantego cieszę się że niedługo będziemy tę uroczystość obchodzili wspólnie zwłaszcza Mam na myśli drugi rok nowicjat ale nie zapominam o pierwszym serdecznie was wszystkich pozdrawiamy ojciec Kubik i Mateusz Odachowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top